Program PDL

PDL v roce 2019 bude probíhat od 1. května do 2. června.
Každý hráč má možnost nastoupit minimálně k 8 zápasům v rámci své divize.

a) Rozřazovací zápasy – poznání hráčů

Rozřazovací zápasy slouží především k seznámení s hráči a jejich aktuální výkonností, tak abychom mohli sestavit co nevyrovnanější týmy a vytvořili tak maximální podmínky, které povedou ke dramatickým a vyrovnaným zápasům, ale vedených férově ve sportovním duchu. Do zápasů jsou hráči nominování podle ročníku, nikoli výkonnostně. Rozřazovací trénink proběhne před Draftem a slavnostním zahájením Player Development League.

b) Draft

Poslední událostí před vytouženým začátkem jedinečných střetnutí je draft. Draft organizují v každé divizi v rámci své působnosti stejně jako rozřazovací zápasy. Na jednom místě bodu pohromadě všichni hráči dané divize. Tento výjimečný okamžik pro každého hráče a i pro rodiče bude organizován po vzoru NHL a dodá celé PDL výjimečnost a atraktivitu.
Hráči mají povinné společenské oblečení. Jeden po druhém potom budou vyvolávání na pódium, kde jim bude slavnostně předán dres klubu NHL, ve kterém budou po dobu soutěže působit. Následovat bude také nezbytné focení pro oficiální stránky PDL.

c) Hlavní soutěž

Player Development League 2019 je sestavena z celkem 6 divizí (měst) > Praha – Plzeň – Ostrava – České Budějovice – Bratislava – Trenčín. V každé divizi budou působit čtyři týmy, které proti sobě sehrají v základní části 2 zápasy systémem každý s každým, to znamená celkem 6 zápasů pro každé mužstvo (2 zápasy každý víkend). Poté bude následovat play-off v každé divizi, kdy 1. tým po základní částí narazí na 4. tým a v pořadí 2. tým na mužstvo, které skončí v tabulce třetí. Následuje finále a boj o 3. divizní místo.

d) Finálový turnaj – Final Tour

Na finálovém turnaji se představí všichni vítězové jednotlivých divizí v boji o nejcennější trofej v ledním hokeji – Stanley Cup.

e) Výměny hráčů / rozhovory / statistiky

Hráči si během jednoho měsíce vyzkoušejí život profesionálního hokejisty se vším všudy. Během průběhu ligy mohou nastat výměny hráčů do jiného klubu, které budou medializované stejně jako tomu je ve skutečnosti. Hráči budou povinni rozdávat pozápasové rozhovory. Během celé soutěže budou na oficiálních stránkách aktualizovány statistiky všech hráčů a samozřejmě i tabulky jednotlivých divizí. Zkrátka profesionální hokej se vším všudy.