Blesky zasáhly Ostravu

Je dobojováno a v Ostravě si Final Tour PDL 2018 zahrají Blesky z Tampy, ale pěkně od začátku. V prvním semifinále se utkal Detroit proti Floridě. Oboustranné nasazení v zápase „o vše“ lépe zvládla Florida v poměru 6:3, ale Detroit byl oslaben o hráče na marodce, která přišla v tu nejhorší dobu. V druhém duelu se setkala Ottawa proti Tampě, a i tam bylo vidět, že nikdo nedá svou kůži zadarmo. První trefu v zápase zařídil Matěj Kuběsa v čase 13:06 a své vedení si Tampa udržela až do konce zápasu, který skončil 3:0.

Zápas o pořadí v Ostravské divizi sehráli Detroit a Ottawa a bylo se na co dívat, ani jeden tým nechtěl prohrát obě utkání v play-off. Na konec to byla Ottawa která udeřila jako první a svůj náskok si udržela. Detroit se snažil vyrovnat, ale gól na 3:4 přišel pozdě a jim už nezbyl čas na poslední tlak.

Finálový zápas byl třešničkou na dortu Ostravské divize, kde se setkali hráči Floridy a Tampy. Od prvních sekund šlo vidět že všichni zúčastnění ví, o co se hraje, a v čase 1:45 šla do vedení Tampa zásluhou Tobiáše Vehovského. Florida měla silného týmového ducha a věděli, že není konec. Tampa zápas kontrolovala a po trefách Vehovského a Kubiesy už vedla 3:0. Za Floridu v čase 12:27 skóroval Jakub Mikunda a Floridské šelmy začaly ožívat. Druhá polovina byly vyrovnaná na obě strany, ale díky výborně chytajícímu Petru Antošovi mohla Florida pomýšlet na zkorigování výsledku. Toho se Florida dočkala po gólu Tomáše Sedláka na 3:2. Radost netrvala dlouho, protože za minutu navýšil náskok Tampy Jan Kapitánik. Florida směřovala všechny síly do útoku a v čase 25:03 snížil Jakub Žídek na 4:3. Najednou se mince obrátila a Floridy byl plný led a ani hra bez brankáře klukům nepomohla. Vítězem Ostravské divize se stala Tampa Bay a my všichni ji přejeme ať dojde ve finálovém turnaji co nejdále.