Vítězem letošní PDL se stal tým Philadelphia Flyers!

Další ročník Player Development League je za námi. Víkend plný napětí, branek a skvělých zážitků pro všechny hráče, to vše přineslo vyvrcholení ročníku 2017.

Player Development League – Final Tour 2017

Finálová skupina přinesla celkem 9 zápasů. Nejlépe si v nich vedly dva celky: Philadelphia Flyers (vítěz divize České Budějovice ) a New York Rangers (vítěz divize Praha), kteří ve své skupině nepoznaly hořkost porážky a díky 6 bodům si zajistily přímý postup do semifinále soutěže. Výsledky všech zápasů najdete zde.

Player Developmen League – play-off

V neděli ráno pokračoval finálový turnaj nejprve dvěma čtvrtfinálovými souboji, které měly určit další dva semifinálové týmy. Hned první čtvrtfinálový zápas přinesl pořádné drama. Vancouver Canucks sice v sobotu nezískal ani bod, ale ve čtvrtfinále svedl tuhý boj o postup se San Jose Sharks. Nakonec o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, když minutu a čtvrt před koncem řádné hrací doby Žraloci srovnali na 5:5. Utkání rozhodovala až šestá série nájezdů a Vancouver do semifinále postoupil po celkové výhře 6:5.

Ve druhém čtvrtfinále jsme čtyři minuty čekali na úvodní branku. Nakonec byla v prvním poločase jediná a znamenala vedení 1:0 pro hráče Nashville Predators. Stejně jako v prvním poločase, i v tom druhém se nejprve prosadili Predators. Florida Panthers sice vzápětí dokázala zdramatizovat zápas svým prvním gólem, ale srovnat utkání se jí již nepodařilo. Druhým postupujícím do semifinále se tak stali hráči Nashville Predators.

Bauer Skills Competition

Všichni semifinalisté si před závěrečnými boji ještě mohli vydechnout, protože po ČF utkáních následovaly soutěže v individuálních disciplínách. V těch byli nejúspěšnější a individuální ceny získali tito hráči:

Nejrychlejší střela: Matěj Sedláček (Vancouver Canucks)
Přesnost střelby: Samuel Drančák (Philadelphia Flyers)
Rychlostní slalom: David Bláha (Florida Panthers)
Soutěž brankářůúspěšné zákroky při samostatných nájezdech: David Tuhý (St. Louis Blues)
Soutěž hráčůúspěšnost střelby při samostatných nájezdech: Lukáš Čech (Minnesota Wild)

Semifinále play-off

Philadelphia Flyers – Vancouver Canucks 4:1

Jako první se z gólu radovali hráči Philadelphie, ale Canucks dokázali velmi rychle odpovědět vyrovnávacím gólem. První poločas nakonec skončil vítězstvím Flyers 2:1. Flyers nakonec i ve druhé půli potvrdili roli favorizovaného týmu, který si semifinále vybojoval hned v základní skupině final tour. Celkově vyhráli 4:1 a mohli se tak jako první tým radovat z postupu do velkého finále turnaje.

New York Rangers – Nashville Predators 9:2

Rangers si svůj postup do semifinále museli vybojovat ve čtvrtfinálovém zápase. Ten jim neuškodil, naopak se zdálo, že se jeho hráči i díky němu ještě více rozehráli. Začátek zápasu přinesl dva rychlé góly, po jednom na obou stranách. Do konce poločasu bylo k vidění dalších šest branek, z toho čtyři si připsali Rangers a po úvodní části tak vedli 6:2. Ve druhé části se prosadili již jen hráči New Yorku a díky dalším třem brankám se tak mohli radovat z postupu do finále po výsledku 9:2!

All Stars Game: West – East 9:0

Zápas dvou výběrů turnaje zcela ovládli hráči Západu, kteří po úvodní části hry vedli již 5:0. A když ve druhé půli padali branky opět jen z holí hokejistů Západu, bylo o vítězi rozhodnuto. Celkové skóre 9:0 pro Západ!

Hvězdy zápasu:
1. Hvězda: Adam Titlbach (West)
2. Hvězda: Šimon Kurz (West)
3. Hvězda: Daniel Dúžek (East)

Finále play-off: Philadelphia Flyers – New York Rangers 6:4

Úvodní branku vstřelil tým Philadelphie a stejný celek také díky samostatnému úniku Filipa Dohnala zvyšoval skóre na poločasových 2:0 pro Flyers. Také třetí branka padla z hole hráče Philadelphie, ale New York se rozhodně nehodlal smířit s tímto stavem a po dvou minutách snížil na 1:3. Drama pokračovalo, ani další branka Flyers hokejisty Rangers nezlomila. Ti nadále bojovali a snížili opět na rozdíl dvou gólů 2:4, o dvě minuty to bylo dokonce již jen o jediný gól 3:4! Philadlephia znovu zabrala a ve finálovém zápase už nechtěla připustit obrat (5:3). Necelé tři minuty před koncem Rangers znovu snížili na 4:5. Zápas nakonec pro sebe vybojovali Letci, kteří potvrdili vítězství poslední brankou v zápase a celkově zvítězili 6:4.

Stali se tak dalšími vítězi PDL a převzali Stanley Cup pro nejlepší celek PDL 2017!

Smutek na jedné straně, štěstí a radost na straně druhé. Ale takový je sport. Gratulujeme vítěznému celku a věříme, že všechny týmy si letošní finálový turnaj užily a odnesou si tak nezapomenutelné zážitky.

Celý průběh finálového turnaje jste mohli podrobně sledovat na liveblogu (sobota, neděle) díky našemu partnerovi onlajny.com (a to včetně fotografií a videosekvencí), finálový turnaj pak díky živému přenosu společnosti TVcom. Doufáme, že se vám tyto reportáže a přenosy líbily!