Posledním postupujícím do Brna je Nashville!

Těsná jednobranková výhra týmu St. Louise Blues rozhodla o šestém postupujícím do brněnského finále. Po výhře 2:1 ve finále se jím stali hráči Nashville Predators.

Play-off divize Plzeň

Predátorů se do Brna podařilo probojovat ze druhého místa ve skupině, když připravili teprve druhou prohru v PDL týmu St. Louis Blues.

1. semifinále: Chicago Blackhawks – Nashville Predators 0:7

Přestože postavení obou týmů po základní skupině a pouhý jeden bod rozdílu v konečné tabulce dávali tušit vyrovnaný duel, opak byl nakonec pravdou. V základní skupině si každý z týmů připsal jednu jednoznačnou výhru nad svým semifinálovým soupeřem, ale v rozhodujícím utkání bylo vše jinak. Hráči Nashville doslova rozmetali svého soupeře a po výsledku 7:0 se stali prvním postupujícím do finále své divize.

2. semifinále: Minnesota Wild – St. Louise Blues 2:4

I když proti sobě nastupovala tříbodová Minnesota a desetibodový St. Louise, bylo k vidění mnohem vyrovnanější druhé semifinále. Ani výsledky ze vzájemných soubojů obou celků nebyly jednoznačné, ale nakonec St. Louise potvrdil roli favorita a díky výhře 4:2 postoupil do finále.

O 3. místo: Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 2:3 po nájezdech

Nejvyrovnanějším duelem play-off v Plzni byl souboj o třetí příčku. V něm se o vítězi rozhodlo až v samostatných nájezdech (Minnesota je vyhrála 2:0).

Finále: St. Louise Blues -Nashville Predators 1:2

Navzdory tomu, že St. Louis dokázalo svého finálového protivníka v základní skupině dvakrát porazit (z toho ve druhém utkání jednoznačně 8:1), ve finále se karty obrátily. Nashville si do play-off přineslo výbornou formu a po vítězství 2:1 se mohlo radovat z postupu do finále v Brně.