Pátý finalista vzešel z nájezdů: Florida Panthers!

Až samostatné nájezdy rozhodly finále play-off divize Trenčín, když řádná hrací doba k vítězství nestačila ani jednomu z týmů.

Divize Trenčín

Jedenáct bodů z dvanácti možných a impozantní skóre +23 branek. To byla vizitka Floridy po základní části PDL. A přestože Florida nakonec do Brna postoupila až díky samostatným nájezdům, potvrdila roli favorita.

1. semifinále: Florida Panthers – Tampa Bay Lighting 5:2

První semifinálový zápas byl reprízou souboj obou týmů ze závěrečného kola základní skupiny. Florida v něm porazila Tampu vysoko 11:2 a také semifinálové střetnutí dotáhla do vítězného konce. Už v prvním poločase si vytvořila náskok 2:0, a přestože ve druhém zvítězila jen o branku, celkově se její hráči radovali z postupu do finále divize po výhře 5:2.

2. semifinále: Ottawa Senators – Detroid Red Wings 6:3

První dva vzájemné souboje těchto týmů vyzněly nerozhodně (2:5 a 7:1), aby v rozhodujícím duelu měli lepší mušku Senátoři. Těm se vydařila hlavně druhá polovina utkání, kterou vyhráli poměrem 4:2 a celkově tak do finále divize postoupili po vítězství 6:3.

O 3. místo: Tampa Bay Lighting – Detroit Red Wings 0:2

V zápase o třetí místo padaly branky až v jeho druhé polovině. Detroit v utkání potvrdil lepší postavení po základní části a připsal si třetí příčku za vítězství 2:0.

Finále: Florida Panthers – Ottawa Senators 4:3 po nájezdech

Nejen na konci základní části, ale také v prodloužení dokázala Florida porazit svého soupeře z Ottawy. V základní části se jí to povedlo po výsledku 6:2, ve finále divize pak měla mnohem těžší práci. Oba poločasy byly maximálně vyrovnané a skončily 1:1 resp. 2:2. Následovat tak musely samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější Panteři a jako pátý tým si tak zajistili postup do finále v Brně.