Do finále v Brně postupuje Rangers, jediný přemožitel Toronta na turnaji!

Ve finále divize Praha se utkal suverén ze základní skupiny Toronto a druhý tým tabulky New York Rangers. Jak to nakonec dopadlo a kdo postoupil do finálového turnaje v Brně?

Divize Praha

Základní skupina přinesla parádní jízdu Toronta, který v šesti zápasech poznal jediného přemožitele: New York Rangers. Tento tým se pak stal Torontu osudný také v play-off.

1. semifinále: Toronto Maple Leafs – Montreal Canadiens 6:1

Dvakrát a navíc výrazným rozdílem se hráčům Toronta podařilo v základní skupině přehrát svého protivníka z Montrealu. A stejný průběh měl také první semifinálový duel, ve kterém potvrdilo Toronto svoji první pozici ze základní skupiny a jako první postoupilo do finále divize.

2. semifinále: Boston Bruins – New York Rangers 1:4

Před druhým semifinále byly pozice obou týmů zcela vyrovnané: jednak je v konečné tabulce základní části dělily jen dva body a také jejich vzájemné zápasy vyzněly remízou – jednou vyhrál Boston a jednou New York. Nakonec ale druhou příčku po základní skupině potvrdil New York Rangers. Boston se držel v prvním poločase, který skončil 1:1, aby mu nakonec Rangers ve druhé půli zasadili hned tři smrtelné rány.

O 3. místo: Montreal Canadiens – Boston Bruins 4:8

Hned dvanáct branek bylo k vidění v utkání zklamanějších. A protože oba poločasy skončily 4:2 ve prospěch Bostonu, radují se jeho hráči ze třetí příčky.

Finále: Toronto Maple Leafs – New York Rangers 3:5

Pouze dvakrát se museli hráči Toronta sklonit před uměním soupeře, ale pokaždé to bylo po utkání s New York Rangers. Jeho hráči to prostě na Toronto umí a dokázali to také v tom nejdůležitějším střetnutí – finále divize. První poločas přinesl vyrovnaný průběh i skóre 2:2. Na konci utkání se ale z postupu do finále v Brně radovali hráči Rangers po výhře 5:3.