Z play-off divize Ostrava postupuje do Brna Vancouver!

Trochu jako z pohádky vypadá postup Vancouveru do finálového turnaje v Brně. Canucks totiž po základní skupině obsadily až čtvrtou příčku s pouhými dvěma body na svém kontě.

Divize Ostrava – play-off

Jestli někdo do nadstavbové skupiny nevstupoval jako favorit, byl to právě čtvrtý tým tabulky Vancouver. Ten dosáhl ve své skupině na jedinou výhru, když hned v úvodním utkání skupiny porazil Los Angeles Kings 2:1. To ale bylo ze strany Canucks na dlouho vše a jeho hráči o sobě dali vědět až v play-off. Ale za to pořádně!

1. semifinále: Anaheim Ducks – Vancouver Canucks 0:2

Hned první semifinále dopadlo velkým překvapením. Vždyť v základní skupině podlehl Vancouver svému soupeři 2:8 a 3:4 a do utkání rozhodně nešel jako favorit. Nicméně nakonec vítěze své skupiny v semifinále porazil, když v každé polovině vstřelil jednu branku a celkově tak do finále divize postoupil po výsledku 2:0.

2. semifinále: Edmonton Oilers – Los Angeles Kings 0:2

Králové z Los Angeles dokázali svému soupeři vrátit porážku 2:3 ze skupiny (další vzájemné utkání skončilo remízou 1:1), když stejně jako Vancouver dokázali v každém poločase vstřelit jednu branku. I druhé semifinále tak skončilo stejným výsledkem jako to první .

Utkání o 3. místo: Anaheim Ducks – Edmonton Oilers 3:0

Utkání zklamaných vyznělo lépe pro vítěze ostravské skupiny Anaheim. Ten v zápase o 3. místo dostál roli favorita a po jednobrankovém vedení z první půli zápasu pak svoje vítězství potvrdil dvěma góly i ve druhé části.

Finále: Vancouver Canucks – Los Angeles Kings 3:0

Vzájemné zápasy těchto týmů v základní skupině vyzněly nerozhodně (každé družstvo si připsalo jednu výhru). Vancouver ukázal, že výsledky ze základní skupiny ale nemusí nic znamenat a i ze čtvrté příčky se dá postoupit do finálového turnaje v Brně. V první polovině zápasu svého protivníka dokonale zaskočil třemi brankami a Králové se již do zápasu vrátit nedokázali. Vancouver je tak dalším postupujícím, gratulujeme!