„Tahle malá NHL se mi líbí,“ říká útočník Richard Žemlička Montreal Canadiens.

Pozvali jsme hráče Richarda Žemličku po utkání jeho týmu Montreal Canadiens ke krátkému rozhovoru, abychom se o samotném hráči dozvěděli něco více.

Richarde, jaké byly tvoje sportovní začátky?  Začal jsem hrát v 5 letech a k hokeji mě přivedl můj taťka, který hrál za Spartu.

Jak probíhala poslední sezóna? Za jaký tým jsi hrál a jaká je tvoje pozice v týmu?  Hraji za hokejový klub Sparta Praha. Hraji v útoku převážně pravé křídlo. Hráli jsme dvou ročníkovou soutěž, takže v týmu mohl hrát jak náš ročník 2006, tak i ročník 2005. Až na Benešov jsme porazili všechny týmy.

Kteří trenéři ti nejvíc pomohli v hokejovém růstu?  Za mě trenér Víťa Zikmund.

Jak často trénuješ?  Máme tréninky čtyřikrát v týdnu a o víkendu zápasy.

Co další sporty?  Vedle hokeje box.

A jak zvládáš školu?  Je to trochu náročnější, ale snažím se.

Jak trávíš volný čas?  Volného času je málo. Pokud jej mám, tak si rád zahraji na X-boxu NHL.

Jak sám sebe vnímáš jako hráče, co jsou tvoje silné a slabé stránky?  Co mi jde, jsou střely z dálky, a co bych mohl zlepšit…hm….asi bránění.

Jaké máš hokejové cíle, co bys chtěl v hokeji dosáhnout?  Můj sen je hrát NHL. Fandím týmu Pittsburgh Penguins a můj nejoblíbenější hráč je Sidney Crosby.

Jak se ti líbí Player Development League?  S ostatními hráči se mi hraje dobře. Musíme si více nahrávat a proměňovat šance. Tahle malá NHL se mi líbí.

Richarde, děkuji za rozhovor a přeji hodně nejen hokejových úspěchů.