„Díky PDL mám neustále motivaci se zlepšovat,“ říká Lukáš z Minnesoty.

V divizi Plzeň skončila Minnesota Wild na čtvrtém místě a do play-off tak půjde proti vítězi své skupiny. Ale každý ví, že postavení týmů nic neznamená a o úspěchu nebo neúspěchu může rozhodnout jediný zápas.
Respondent: Lukáš Čech č.9 (Minnesota Wild)
Momentálně hájíš barvy Minnesoty, ale není to jediný tým, za který jsi v PDL nastoupil. Jaké další dresy jsi v této soutěži oblékal?  

„V soutěži jsem oblékal dresy Bostonu a Toronta,ale ani jeden nepřinesl štěstí.Snad se to povede teď. Možná i proto, že jsem se letos byl podívat na Play Off slavné NHL  v Torontu.

Jak jsi vnímal Ttůj další vstupní draft? Byl jsi nervózní z toho, který tým si tě vybere?

„Nervózní jsem ani tolik nebyl, spíš jsem byl zvědavý, kdo si mě vybere a s kým budu v týmu.“

Vraťme se k aktuální pozici Minnesoty, do play off vstupujete ze 4.pozice, přitom v posledním zápase jste dlouho drželi remízový stav a byli tak jediný gól od postupu na druhou příčku. Je to důkaz vyrovnanosti divize i celé soutěže? 

„Ano, každý zápas je jiný. Např. Chicago porazilo St. Louis a prohrálo s Nashvillem.“

V prvním kole vás čeká St.Louis. Co bude podle tebe rozhodující? I ze čtvrté příčky se dá totiž postoupit do finále, protože všechny vaše zápasy byly hodně vyrovnané.

„Rozhodovat budou souboje před bránou soupeře, ale zároveň i před naší brankou. Musíme si dát pozor na vylučování, protože potom nás ta oslabeni stojí hodně sil a ty nám chybí ke konci zápasu. Je také potřeba se správně psychicky naladit. Se St. Louis jsme nehráli spatně jediné co nám nešlo byla koncovka.

Otázka na závěr: v čem pomůže tvoje účast v PDL v tvém dalším hokejovém růstu?

„Rozhodně motivaci se neustále zlepšovat.“