O prvním finalistovi rozhodly až samostatné nájezdy!

V obrovské drama se změnilo play-off divize Bratislava, kde o prvním postupujícím týmu do finálového turnaje v Brně rozhodly až samostatné nájezdy!

Play-off divize Bratislava

Semifinále I: San Jose Shars – Winnipeg Jets 3:2

Výsledky po základní skupině poslaly proti sobě do semifinále týmy San Jose Sharks a Winnipeg Jets. San Jose v základní skupině svého protivníka dvakrát porazilo (4:2 a 7:5) a jako vítěz bylo favoritem prvního semifinálového boje. Nakonec ale o jeho postupu do finále play-off rozhodla jediná branka.

Semifinále II: Calgary Flames – Colorado Avalanche 4:3 po nájezdech

Také druhé semifinále slibovalo díky výsledkům ze základní skupiny dramatické chvíle. Plameny sice šly do zápasu jako mírný favorit, když si předtím připsaly proti Lavinám remízu 3:3 a výhru 4:3, aby i ve třetím duelu musely o vítězství tvrdě bojovat. Po základní hrací době skončilo utkání remízou 3:3 a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch bylo nakonec úspěšnější Calgary, které proměnilo všechny tři a mohlo se tak radovat z postupu do finále play-off.

O 3. místo: Winnipeg Jets – Colorado Avalanche 8:5

V souboji zklamaných proti sobě nastoupily týmy Winipeg Jets a Colorado Avalanche. Toto utkání přineslo celkem 13 branek, většinu z toho pak ve druhé polovině utkání. Celkově Winnipeg zvítězilo 8:4.

Finále: San Jose Sharks – Calgary Flames 5:4 po nájezdech

Finále divize jak má být! První polovina utkání vyzněla lépe pro San Jose Sharks, které ji vyhrálo 3:1. Ve druhé půli se ale situace obrátila a Calgary Flames dokázalo srovnat na 4:4 po řádné hrací době. Nakonec tedy o postupujícím do finálového turnaje musel rozhodnout znovu samostatné nájezdy a napodruhé už se je ve výhru Plamenům proměnit nepodařilo. San Jose Sharks zvítězilo v nájezdech 5:4 a jeho hráči se tak staly prvními finalisty.